Kieliszki.NET
دانلود جدید ترین فیلمها و سریالهای روز دنیا در سایت 98Movies. اگر در جستجوی یک سایت عالی برای دانلود فیلم هستید به این آدرس مراجعه کنید. این سایت همچنین آرشیو کاملی از فیلمهای دوبله به فارسی دارد. بنابراین برای دانلود فیلم دوبله فارسی بدون سانسور نیز می توانید به این سایت مراجعه کنید. در این سایت امکان پخش آنلاین فیلم و سریال همراه با زیرنویس و فیلمهای دوبله شده به صورت دوزبانه فراهم شده است. بنابراین برای اولین بار در ایران شما می توانید فیلمهای دوبله شده را در تلویزیونهای هوشمند خود به صورت دوزبانه و آنلاین مشاهده نمایید.

Karafka

Karafka do wina

Karafka to ozdobne szklane naczynie, do którego wlewa się wino, nalewki, whisky lub wodę. Karafka często wykonana jest ze zwykłego szkła, ale lepiej gdy jest zrobiona ze szkła kryształowego lub z masywnego ciężkiego kryształu. Kryształowe karafki przeważnie są zdobione.

Na stole karafka pełni głównie funkcję ozdobną Zamiast stawiać na stole mało elegancką butelkę z nadtarganą etykietę i resztkami przyklejonej do szyjki akcyzy to lepiej przelać trunek do eleganckiej karafki, dodać kieliszki i w takiej formie serwować na stole. Rytułał nalewania wina do kieliszka z karafki (lub whisky) jest bardziej elegancki niż z butelki.

Rozrózniamy karafki w wersji z korkiem lub bez korka. Karafki bez korka służą do krótkotrwałego przechowywania wody lub wina. Ich zawartość jest przeznaczona do bieżącego spożycia. Przelewa się butelkę wina do karafki, podaje na stole i systematycznie rozlewa do kieliszków.

Jeśli chodzi o karafki w wersji z korkiem to zwyczajowo są one używane do przechowywania mocniejszych trunków - często są to nalewki lub whisky. Takie karafki są masywne, często kryształowe i zdobione. Popularne są zestawy wraz ze szklankami do whisky lub w wersji do nalewek z małymi kieliszkami.

Przykładowe karafki

Kieliszki.NET © 2011